Fájdalomközpont - az aktív fájdalomcsillapítás szakértője

Miért fájhat a hátam? 5 ok a háttérben

2017. február 27. - Prima Medica Egészségközpontok

Az emberek jelentős része csak akkor jut el orvoshoz, ha olyan mértékű fájdalmakkal küzd, amely már mindennapi tevékenységeit is megnehezíti. Mivel a hátfájásnak számos kiváltó oka lehet, létfontosságú a hátterének pontos meghatározása annak érdekében, hogy a problémát a gyökerénél lehessen kezelni. Arról kérdeztük Dr. Arnold Dénes Arnoldot, a Fájdalomközpont fájdalomspecialistáját, hogy melyek lehetnek a hátfájás okai, és milyen módokon lehetséges hosszú távon megszüntetni a panaszokat?

A HÁTFÁJDALOM LEHETSÉGES OKAI

1.Túl sok ülés: Ezt a problémakört ma már az orvostudomány külön kutatási területként vizsgálja és összefoglalóan "ülésbetegségnek" is nevezi. Az irodai dolgozok, adminisztrátorok, könyvelők, informatikusok és a tanulók küzdenek leginkább ezzel a problémával. Főleg a hát alsó szakaszának fájdalma okoz gondot, amely egyértelműen az irodai széken való helytelen pozícióban és hosszú ideig tartó üléssel hozható összefüggésbe.

2. Stressz: A hátunkban, vállunkban, nyakunkban érezzük a mindennapi rohanó élet megterhelő következményeit: az elmerevedett, görcsös izmokat, amelyek fájdalmas mozdulatokat eredményeznek. A hosszas izomfeszülés izomgörcsöt okoz, amelynek hatására könnyen kialakulhatnak izomcsomók, fájdalmas pontok (trigger pontok) melyek krónikus fájdalommal járhatnak. Az állandó feszülés miatt az izmok, inak, szalagok egyensúlyi állapota megbomlik, "beáll" a nyak, a vállöv, befeszül az ágyéki gerincszakasz.

3. Helytelen életmód: A helytelen életvitel, a rossz minőségű táplálkozás, a kevés testmozgás számos krónikus betegség kiváltó oka lehet, nem ritkán ez tehető felelőssé különböző mozgásszervi betegségek kialakulásáért is.  A túlsúly jelentősen terheli a gerincet, megterheli az izomzatot és a szalagokat. Megfelelő étrenddel és rendszeres testmozgással sokat tehetünk gerincünk egészségéért.

4. Természetes öregedési folyamatok: Az idő múlása érinti a gerincünket felépítő összes struktúrát: a porckorongok veszítenek víztartalmukból, ínszalagok rugalmatlanabbá válnak, változásokon mennek át a kisízületek a csigolyatestek és az izmok is. Ezek sajnos olyan statikai- dinamikai elváltozásokhoz vezetnek, amely gerincfájdalmat, gyengeséget, zsibbadást, érzéskiesés okoznak.

5. Sérülések: A hirtelen, rosszul kivitelezett mozdulatok, akár sportolás közben, de akár a mindennapi élet során is fájdalomhoz, súlyos esetben mozgáskorlátozottsághoz is vezethetnek. Bármilyen sérülésről is van szó, minél előbb érdemes szakorvoshoz fordulni a szakszerű ellátás érdekében.

MI A MEGFELELŐ TERÁPIA HÁTFÁJÁS ESETÉN?

 Mint minden esetben, a hátfájással küzdőknél is érdemes minél hamarabb kivizsgálni a panaszokat, fel kell deríteni és meg kell szüntetni a háttérben álló okokat, mert az idejében kezelt mozgásszervi elváltozások jól gyógyíthatók.

 „Tapasztalataim szerint a hát fájdalmainak kezelésében hatásos segítség a funkcionális gyógytornával kombinált aktív fájdalomcsillapítás terápia. Ez egy olyan komplex eljárás, amelynek során, az ízületek köré szteroid-mentes hatóanyagot fecskendezünk, amely megszünteti a fájdalmat és a gyulladást. Az erre ráépülő gyógytorna segítségével visszaállítjuk az izmok-inak-szalagok statikai és dinamikai egyensúlyát és a megfelelő mozgásfunkciókat” – osztja meg tapasztalatait Dr. Arnold.

Természetesen életmódunkkal is sokat tehetünk panaszaink javulásáért. Ha figyelünk a súlykontrollra, a megfelelő folyadékfogyasztásra, ha heti háromszori testmozgásra is időt szakítunk, valamint megtanuljuk kezelni a mindennapi stresszt, például a jógával vagy a relaxációval, sokat tehetünk állapotunk javulásáért. Ilyen esetben az izomlazító gyógymasszázs is nagy segítségünkre lehet.

 

Forrás: Fájdalomközpont (www.fajdalomkozpont.hu)

A bejegyzés trackback címe:

https://aktivfajdalomcsillapitas.blog.hu/api/trackback/id/tr2912265408

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása